CERTYFIKAT ITIL FOUNDATION

18 lutego 2020 Off By Kamil G.
Certyfikat ITIL Foundation

Przedstawmy najpierw czym jest ITIL Foundation. ITIL – Information Technology Infrastructure Library – Jest to stosowany w praktyce zbiór najlepszych praktyk w zarządzaniu usługami w dziale IT. ITIL opisuje procesy, procedury, zadania i listy kontrolne, które nie są specyficzne dla organizacji ani technologii, ale mogą być stosowane przez organizację w kierunku strategii, dostarczania wartości i utrzymywania minimalnego poziomu kompetencji. Certyfikat ITIL FOUNDATION najbardziej przyda się pracownikom działu IT na szczeblu kierowniczym osobom, które zajmują się projektami informatycznymi lub po prostu chcą się kształcić w tym kierunku, certyfikat jest odpowiedni dla osób, które wymagają podstawowej wiedzy na temat struktury ITIL i tego, w jaki sposób można ją wykorzystać do poprawy jakości zarządzania usługami IT w organizacji.

Zdobyty certyfikat to także szansa na nowy awans w firmie. Wiadomo, że dziś praktycznie każda firma i organizacja posiada działy wsparcia IT z wdrożonymi procesami Itil’a, dlatego pracownicy z posiadanym certyfikatem itil foundation są pożądani na rynku pracy, sam dokument pozwala nam na negocjacje warunków zatrudnienia. Najbardziej używane i stosowane są takie procesy ITIL’a, jak zarządzanie incydentem, zarządzanie problemami, zarządzanie zmianami, zarządzanie wydaniami, zarządzanie konfiguracją. Co konkretnie daje szkolenie z Itil Foundation? Omawia najważniejsze założenia ITIL i podstawowe definicje standardowego słownictwa z obszaru tematyki ITIL, zapoznaje z pojęciami i zasadami organizacji działów IT, analizuje strukturę procesów zarządzania usługami IT oraz wiedzą z zakresu cyklu życia Usług IT, tłumaczy wiedze z zakresu procesów, relacji, korzyści i wyzwań związanych z korzystaniem z ITIL.

Całe szkolenie powinno zostać zakończone egzaminem który składa się z 40 pytań, jednokrotnego wyboru i trwa 60 minut. Certyfikat nie posiada terminu ważności, dzięki czemu możemy używać go przez całe życie. Certyfikat Itil możemy uzyskać na Politechnice Warszawskiej. Warto dodać, że posiadanie wszelkich certyfikatów może przyczynić się do otworzenia wielu dróg zawodowych.