Wynajem krótkoterminowy samochodu

17 lutego 2020 Off By Kamil G.
Wynajem krótkoterminowy samochodu

Czy kiedykolwiek chciałeś przejechać się sportowym lub luksusowym autem, ale zawsze wychodziłeś z założenia, że jego kupno jest bezsensowne? Jeśli tak, to krótkoterminowy wynajem samochodów Warszawa jest dla Ciebie. Krótkoterminowy leasing samochodów jest dokładnie taki, jak się wydaje – umowa najmu podpisywana jest na stosunkowo krótki okres. Krótkoterminowy wynajem pojazdu, może przynieść pewne korzyści, przyjrzyjmy się jakie. Wynajmując pojazd, zgadzamy się korzystać z samochodu przez określoną liczbę dni, miesięcy i kilometrów, po zakończeniu dzierżawy trzeba zwrócić samochód danej firmie. Nie ma oficjalnych wytycznych dotyczących tego, jaki okres wynajmu samochodu jest „krótkotrwały” – niektórzy eksperci branży motoryzacyjnej rozważają leasing na 24 miesiące lub krócej. Inni określają to jako mniej niż 36 miesięcy. Warunki wynajmu w przedstawicielstwach zazwyczaj wynoszą od kilku dni do 60 miesięcy.

Krótkoterminowe umowy najmu mogą przynieść pewne korzyści, takie jak możliwość prowadzenia zupełnie nowego i najlepszego samochodu, jeśli potrzebujesz samochodu na chwilę np. na jakąś okazję, szybką wycieczkę, czy jako zastępczy pojazd. Możemy wynająć taki pojazd, który będzie spełniał nasze oczekiwania np. wynajęcie ogromnego pojazdu, który pomieści rodzinę i przyjaciół w podróży po okolicy, może być bardzo wygodne i praktyczne. Nie ma znaczenia, gdzie podróżujmy wynajętym samochodem, nawet jeśli doznamy awarii, pojazd zostanie wymieniony bez dodatkowych kosztów jest to bardzo korzystne w przypadku długich podróży.

Oczywiście jak wszystko, brzmi kusząco i obiecująco, gdzie jest haczyk? W niektórych agencjach wynajmu samochodów istnieją rygorystyczne warunki wynajmu, być może ma to na celu, aby najemcy byli ostrożni w korzystaniu z pojazdów, które wynajmowali. Warto również zwrócić uwagę na to czy aby dana agencja nie jest oszustem. Niestety niektóre agencje mają ograniczoną różnorodność modeli samochodów, plus czasem trzeba wykupywać dodatkowe ubezpieczenia- co wiąże się z wyższymi kosztami wynajmu. Oczywiście nie są to ogromne wady, wystarczy być uważnym przy doborze agencji.